Online Nyílt nap
    Várunk minden érdeklődőt!

Howmet Alapítvány támogatása 2020-ban

Duális együttműködési megállapodást írt alá
    az Echo Zrt. és az Óbudai Egyetem

Közel 200 millió forintból újult meg az Alba Regia Műszaki Kar internetes hálózata és számítógépparkja

HARMAN Tehetségprogram
    indul a Titkok Házában

Az új technológiákhoz értő
    szakemberekre mindig szükség lesz

Robottechnikai központ jött létre Székesfehérváron

2020-ban is indul a geoinformatikai
    szakmérnök képzés a GEO-n

Üzleti információmenedzsment szakmérnök
    és szakember képzés

Hallgatóink véleménye a duális képzésről

Koloszár József

Dr. Koloszár József 1949. január 24.-én született Sopronban. Itt járt általános majd középiskolába. Az érettségit követően az Erdészeti és Faipari Egyetem Erdőmérnöki Mérnöki Karán tanult tovább, ahol 1973. június 12.-én erdőmérnöki oklevelet szerzett.

Oklevelének megszerzése óta az Egyetem dolgozója. Három évig tudományos ösztöndíjasként, majd különböző tudományos beosztásokban tevékenykedett. Az egyetemi oktatásban 1973-tól vesz részt annak ellenére, hogy hosszú éveken keresztül kutatói beosztásokban dolgozott. 1978-ban műszaki doktori, 1983-ban a mezőgazdasági tudományok kandidátusa címet szerzett. 1989-ben egyetemi docensi kinevezést nyert. 1995-ben, a habilitált doktori cím megszerzése után egyetemi tanárrá nevezték ki.

Több cikluson keresztül tanszékvezetői feladatokat látott el az Erdőműveléstan tanszéken. 1993-1995, valamint 1995-1997 között két ciklusban az Erdőmérnöki Kar dékánja volt, 1997-től 1999-ig a Soproni Egyetem rektora.  Alapító rektora volt a 2000-ben alakult Nyugat-magyarországi Egyetemnek, és 2002-ig töltötte be ezt a tisztet.

Az általa oktatott és kutatott diszciplinakört folyamatosan fejleszti és korszerűsíti. Jó retorikai képességekkel rendelkező, tömörségre törekvő mondandóját logikus keretbe foglaló előadó, amit egyetemi jegyzetei is alátámasztanak. Kiváló előadókészségét a hallgatók is elismerik. Mint az Erdőmérnöki Kar dékánja felelős volt két új szak, az okleveles környezetmérnöki szak, valamint a vadgazda mérnöki szak, illetve a csíkszeredai távoktatás beindításáért. Oktatásszervezői tevékenysége elismerésre méltó. Számos kutatási munkában vett részt eredményesen, így többek között a természetközeli erdőművelési eljárások kidolgozása, erdőnevelés, erdőfelújítás és erdőtipológia, valamint fafajmegválasztás témakörökben. Tudományos munkásságát 56 tudományos, 3 ismeretterjesztő cikk, 1 könyvrészlet, 15 egyetemi jegyzet és 62 konferencia előadás fémjelzi.

Oktató-kutató munkája mellett széleskörű szakmai-közéleti munkát is végzett.

Kutatási és oktatási tevékenysége elismeréseként 1979-ben Willhelm Leopold ösztöndíjban, 1985-ben "MÉM Kiváló Munkáért", 1992-ben FM "Miniszteri Elismerő Oklevél", 1999-ben 20-án "Pro Silva Hungariae", 2000-ben NYME emlékérem, 2001-ben Széchenyi emlékérem, 2003-ban MK Érdemrend Középkereszt, 2004-ben Akadémiai Díj kitüntetésben részesült.

Koloszár professzor úr 1993-tól, erdőmérnöki kari dékáni kinevezése óta kíséri figyelemmel karunk oktató-nevelő és tudományos munkáját. Kari dékánként támogatta a szaktanszékek kapcsolatfelvételét és együttműködését az Erdőmérnöki karral, ezen belül az erdőkari geodéziai tanszékkel. Közös oktatási projektek indultak a két kar oktatóinak részvételével, amelyek csírái lettek a jelenlegi erdőkari doktori iskolába betagolódott fehérvári doktori programnak.

Már a Soproni Egyetem rektoraként nagyon fontosnak tartotta, hogy ne csak a szokásos kommunikációs eszközök (telefon, levél) útján, hanem személyesen is tapasztalatokat szerezzen a kar tevékenységéről. Ezt a stílusát a Nyugat-magyarországi Egyetem rektoraként is megőrizte. Résztvevője volt több kari tudományos konferenciának, pedagógusnapi rendezvényeinknek is.

Az 1995-ös év gazdaságilag kritikus éve volt mind az egyetemnek, mind az egyetem legtöbb karának. Nehéz helyzetben volt karunk is Személyes közbenjárásának és támogatásának köszönhetően a fehérvári kar ezt a kritikus évet átvészelhette, s indulhatott tiszta lappal az ezt követő években. Támogatta a kar minden törekvését, amely az egyetemi karrá válás irányába mutatott. Nem rajta múlott, hogy akkreditációs beadványaink akkor sikertelenül szerepeltek.

Rektori támogatásának köszönhetően indulhatott több olyan programunk, többek között az Ingatlan-nyilvántartási szervező képzés, mellyel a kar belépett olyan szakterületekre is oktatásával, amelyek a kar fejlődésére több éven át erős kihatással voltak. A kar iránti elkötelezettsége, támogatás megérdemli, hogy a kari kitüntetéssel is elismerését fejezze ki Koloszár professzor úrnak.

Pályázati portál

Széchenyi 2020 pályázati portál